İÜ Cerrahpaşa 14.Tenis Turnuvası

14 Kasım 2021

Direktörlüğü, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Spor Birliği Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Bülent DURAN tarafından yapılan 14. Tenis Turnuvası 15 Ekim- 14 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Avcılar Yerleşkesi Kapalı Tenis Kortları’nda gerçekleşti.

13 kategoride 245 sporcunun mücadele ettiği turnuva sonunda dereceye girenlerin ödülleri, Rektör Yardımcısı Prof Dr. Erol İNCE, Genel Sekreter Prof. Dr. Erdoğan KÖSE, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge DONUK, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Bora ÇAVUŞOĞLU, Dekan Yardımcısı ve Spor Birliği Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bülent DURAN tarafından takdim edildi.

https://turksporajansi.com/2021/11/24/istanbul-universitesi-cerrahpasa-14-tenis-soleni-sona-erdi/

İstanbul Üniversitesi mezunu olmamın da etkisi ile artık gelenekselleşmiş bu turnuvaya katılmak benim için her zaman gurur verici olmuştur. Büyük bir emeğin sonucunda düzenlenen turnuvanın bir parçası olmayı ve desteklemeyi kendime görev edindiğimi de söyleyebilirim. Tenis bedensel aktivite olmasının yanında zihni de oldukça meşgul eden bir spor. İş hayatına katkıları ne olabilir diye düşünürsek; stratejik düşünmeyi, bazen çok cesur bazen de temkinli olmanın faydalarını bize net olarak öğretir diyebilirim. Tenis oyununu kazanabilmek için her oyuncuya göre temel vuruşlar harici farklı vuruşlar ile yaklaşırız aynı iş hayatında her müşterimize, çalışanımıza, işverenimize temel kurallar haricinde tek bir yaklaşım içinde olmadığımız gibi. Oyun içinde sabırlı olmak gerekir. Öfke, hırçınlık, kendine kızma gibi gelgitlerin yaşandığı tenis müsabakalarında tüm bu negatif duygularla mücadele etmeyi de öğreniriz. Dürüstlüğün ve centilmenliğin de sınandığı bu spor dalından hem oynayarak hem de izleyerek öğrenecek çok şey olduğunu söyleyebiliriz. Tenis hem bedensel hem de zihinsel dayanıklılık gerektirir. Tekniği oldukça detaylı olan, hakkıyla oynaması zaman alan bu spor sebatkâr bir yapıya ihtiyaç duyar. Yaptığımız işi sevmeyi, sonuca giden yoldan keyif almamızı sağlayan tutku dolu bir spor dalıdır. Bir sonraki turnuvada buluşmak dileği ile.

Posted in Ay'ın Konusu